Oksijenli Cilt Bakımı

Tüm Detaylarıyla Oksijenli Cilt Bakımı Uygulaması

Oksijenli cilt bakımı genellikle kadınların en çok tercih ettiği bir uygulamadır. Hem yurt dışında hem de ülkemizde uzun zamandır güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Genellikle kendilerine bakım yapan kadınlar cildi sıkılaştırıcı, hücre yenileyici ve toparlayıcı gibi hizmet veren ürünleri tercih ederler. Ancak oksijenli cilt bakımı terapisi bunların her birini cildinize verir ve oldukça sağlıklı bir görünüm elde eder.

Oksijenli Cilt Bakımı Nedir?

Oksijenli bakım kullanıldığı zaman cildin en alt kısımlarına kadar ulaşır. Kan dolaşımını hızlandırır ve aynı zaman da toksinlerin atılmasını sağlar. Hücre metabolizmasını daha iyi bir şekilde çalıştıran oksijenli cilt bakımı en alt katmanlara kadar ulaşması nedeniyle tercih edilir. Oksijenli bakım belli bir basınç ile birlikte uygulandığı için cilde masaj etkisi yapar. Oksijenli cilt bakımını belli zamanlar da yaptırmak size daha iyi bir etki yaratır.

Oksijenli Cilt Bakımı Faydaları

Cilt hücrelerin daha aktif olması ve göreviniz daha iyi bir şekilde yapabilmesi için enerjiye ihtiyaç duyar. Yaş ilerledikçe herkesin cildi daha farklı bir görünüm alır. Bu nedenle cilt bakımının yapılması gerekir. Özellikle sigara ve alkol kullanımı, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması da bunu hızlandırır. Bu nedenle oksijenli cilt bakımının faydası da oldukça fazladır.

 • Toksinlerin atılmasını sağlar ve akne. sivilcenin önüne geçer.
 • Kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
 • Cildin yağlanmasını azaltır.
 • Dokuların daha canlı görülmesini sağlar.
 • Göz altı torbalarınında giderilmesini sağlar.
 • Cildin nem ihtiyacını sağlar.

Bu nedenle belli dönemler de mutlaka oksijenli cilt bakımını yaptırmak gerekir.

Oksijenli Cilt Bakımı Kimlere Yapılır?

Oksijenli cilt bakımı akne ve sivilcesi olan, kırışıklıkları olan herkes için uygulanabilir. Oksijenli cilt bakımı yaptırmak istediğiniz zaman iyi bir firmadan bu konuda yardım almanız mümkün. Her ay oksijenli cilt bakımı yaptırmak cildinizin daha canlı gözükmesini sağlar.

Oksijenli Cilt Bakımı Sonrası

Oksijenli cilt bakımını yaptırdıktan sonra herhangi bir yan etkiyle karşılaşmazsınız. Ancak herhangi bir ürüne alerjiniz varsa eğer mutlaka cilt bakımını yaptıracağınız yer bu konuda bilgi vermek gerekir. Aksi durumda cildinizde daha farklı bir görüntü oluşacaktır.

Oksijenli Cilt Bakımı Sağlıklı Mı?

Oksijenli cilt bakımı yaptırdığınız zaman herhangi bir yan etkiyle karşılaşmazsınız. Cildinizi daha iyi bir görüntüye kavuşturduğu için genellikle daha sağlıklı görünüm elde eder. Sağlık açısından bir olumsuzluğu bulunmaz. Bu nedenle her ay düzenli bir şekilde oksijenli cilt bakımını yaptırabilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt Bakımı

Pürüzsüz bir bakım için oksijenli cilt bakımını yaptırmak gerekir. Genellikle çok yağlı bir cildiniz varsa oksijenli bakım sayesinde daha pürüzsüz bir şekilde görülmesini sağlar. Cilt bakımını sıklıkla yaptırdığınız zaman daha aktif bir görünüm elde eden cildiniz zamanla kendinizi yeniler. Böylelikle eski görüntünüze göre çok daha güzel bir görünüm elde edilir.

OKSİJENLİ CİLT BAKIMI NEDİR?
Cilde %21 oranında saf oksijen verilerek yapılan cilt bakımıdır. Yoğunlaştırılmış oksijen 0.6 ile 1 bar arası kullanılır. Bu uygulama verilen ürünün daha derin dokulara gitmesinde etkili olur. Oksijen verildiği ilk andan itibaren, ürün ile beraber alt dokulara ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır. Düzenli uygulandığında hücre metabolizması hızlanarak yaşlanma sürecini geçiktirir.

Belli bir basınçla uygulandığı için ayzı zamanda kolajen ve elastin sentezinide uyarır. Genç kalabilmek için, daha sağlıklı hücre üretimi için OKSİJENE herzaman ihtiyaç duyarız.

OKSİJENLİ BAKIMIN FAYDALARI

 1. Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak, vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Böylece akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kalkar. Cildin yağ salgısını dengeler.
 2. Dokuların canlanmasına yardımcı olur.
 3. Cildin destek dokusu olan kolajen ve elastin seviyesini artırır.
 4. Antioksidandır.
 5. Nem ihtiyacını sağlar.
 6. Gözaltı torbalarının giderilmesine yardımcı olur.
 7. Kırışıklıklarda düzelmeye yardımcı olur.
 8. Ciltte sarkma ve deformasyonları azaltır.
 9. Ağız ve burun yoluyla alınarak dolaşımın düzenlenmesinde yardımcı olur.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama