Diode Lazer

Tüm Detaylarıyla Diode Lazer Uygulaması

Diode Lazer; sekiz yüz on nanometre dalga boyundaki lazerlere verilen isimdir.

Diode Lazer

Ütüleme lazer olarak da bilinen diode lazer tüm cilt tiplerinde kullanıma uygun olduğu için çok fazla tercih edilen bir lazer uygulamasıdır. İnsan vücudunda çıkan tüylerin şekli, cinsi, yönü, tüyün ciltteki derinliği ve kalınlığı farklılık gösterdiği için bazı lazerler lazer epilasyon tedavisinde yetersiz kalır, ama diode lazerde tüyün cinsi ne olursa olsun %100 dökülme sağlar.

Yüz, sırt ve kol bölgesinde özellikle tercih edilir, tüylerin rengi sarı olsa bile lazer her türlü tüyü görebilir ve ışın atar. Kişinin cilt ve kıl tipine göre 800 nanometre - 950 nanometre dalga boyları ile kullanan kişilere hızlı ve etkin lazer epilasyon imkânı sağlar. Cihaza bütünleşmiş bilgisayar sistemi ile belirlenen programa göre işlemi yönetir ve dalga boylarının doğru atışlar yapmasını sağlar.

Diode Lazer Cilde Zarar Veririmi?

Cilde zarar verme oranı diğer lazer yöntemlerine göre daha az risk taşıyor. Ciltte lekelenme oranı maalesef yüzde 1 ihtimal olsa bile var.

Diode Lazerin Avantajları

Diode lazer makineleri yurt dışında ve Türkiye’de neredeyse tüm güzellik merkezlerinde vardır. Diğer lazer yöntemlerinde daha avantajlı olduğu için çok fazla tercih ediliyor.

  • Koyu renk ciltlerde bile kullanım kolaylığı sağlar,
  • Pulse süreleri ayarlanabilen cihazlar üretilmiştir,
  • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Erkek sırtı ve kolunda en başarılı lazerdir.

Bu nedenle Türkiye'de kullanımı oldukça yaygındır.

Diode Lazerin Farklı Türleri Var mıdır?

Soprano ice buz lazer cihazı ise bir diode lazer uygulamasıdır. Diğer lazer epilasyonlardan çok daha farklı bir boyuta taşımıştır olayı ve yaz dönemlerinde kullanma avantajı sağlar. Yaz kış fark etmeksizin istediğiniz mevsimde lazer epilasyonunuza başlayabilirsiniz.

Diode Lazer mi Alexandra mı Daha Çok Tercih Ediliyor?

Diode lazer daha çok tercih edilir. Kadınlarda hamilelik gibi hormonsal değişimlerin yoğun olduğu dönemlerde bile tek seans kullanımda bir daha tüylenme problemi görülmez.

Buz Başlıklı Diode Lazer

Buz başlıklı diode lazer kullanım kolaylığı ve derinlemesine kıl kökü yakmada dünyanın en çok tercih edilen lazer epilasyonudur, aşağıda diode lazer epilasyonun özelliklerini görebilirsiniz;

  • Soğutma sistemi diğer eski cihazlara göre çok daha başarılıdır.
  • Eksi üç dereceye kadar soğutma sağlar ve hatta epilasyon sırasında buz tutar.
  • Buz başlıklı diode lazer kullanımda acı eşiği kadınlara oranla daha yüksek olan erkeklerde bile acısız epilasyon imkânı sağlar.
  • Tüm vücut için toplam süre maksimum elli dakikadır. Altı -sekiz seans yapılmaktadır.
  • Bölgesel uygulamalarda işlem çok daha kısa sürer.
  • Tüm bunların yanında ince ve açık renkli tüylerin alınmasında en etkili ve acısız tek yöntemdir.

Buz başlıklı diode lazer dünyanın her yerinde geçerliliği olan sertifikalara sahiptir bunlar Medikal CE ve FDA sertifikasıdır.

810 nm  dalga boyundaki lazerlere verilen addır. Diode lazerler daha derine inerek kalın siyah olan kıl folikülün üstünde etkin tedavi sağlar.

Diode lazerler yüz, sırt, kol bölgesinde etkili lazerlerdir. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Kliniğimizde light sheer diode bulunmaktadır. Bu lazer tipini diğer diode lazer tiplerinden ayıran özellikle vakum başlığı ile daha acısız ve kısa sürede etkin çözüm yaratmasıdır.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama