Lazerle Leke Tedavisi

Tüm Detaylarıyla Lazerle Leke Tedavisi Uygulaması

Leke tedavileri; cilt üzerinde bulunan akne, sivilce izleri, yaralardan kalan izler, ameliyat izleri gibi kalıcı hale gelen ve bir operasyon veya işlem olmadan geçmeyen izler için uygulanan tedavilerdir. Leke tedavileri için kullanılan en verimli yöntem ise lazerle leke tedavisi yöntemidir.

Lazer kullanarak yapılacak olan bu leke tedavisinden faydalanmak isteyen insanlar; tedavinin nasıl yapıldığını, ne kadar sürede tamamlanacağını, leke tedavisi alınırken dikkat edilmesi gereken durumları ve bu tedavinin nerelerden alınmasını gerektiğini bilmelidir. Lazer kullanarak leke tedavisi alınacağı zaman bu konular bilinmediği zaman, tedavi sürecinde yanlış adımlar izlenebilir. Bu sebeple de bilgi edinmek oldukça önemlidir.

Lazerle Leke Tedavisi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazer kullanılarak yapılacak olan leke tedavisinde, ilk olarak kişinin cilt temizliğinin sağlanması gerekir. Bu aşamada, genel olarak bitkisel olarak tercih edilen cilt bakım ürünleri uygulanır ve ardından saf su kullanılarak cildin; makyaj ve günlük kir gibi etkenlerden arındırılmış hale getirildiğine emin olunur.

Daha sonra, lazer cihazları ile lekenin bulunduğu alanlara ve diğer alanlara belirli oranlarda atışlar yapılır. Bu atışlar esnasında bir miktar ışın ortaya çıkar ve lekelerin tepkimeye girerek yok olması sağlanır. Leke tedavisi esnasında cilt üzerinde renk tonu farkı olmaması amacıyla; uzman kişiler tarafından ve sağlıklı ortam altında, alınan eğitimler tamamlandıktan sonra uygulanması gerekir.

Lazerle Leke Tedavisi Nerelerde ve Kimler Tarafından Yapılır?

Lazerle yapılacak olan leke tedavisi, doğrudan lazer kullanımı sağlanarak uygulanacak önemli bir tedavidir. Lazer ışınlarının doğru bir şekilde kullanılmaması; cilt üzerindeki leke oluşumlarını geçirmeyecek olduğu gibi, yeni lekelerin oluşmasına veya cildin zarar görmesine neden olabilir.

Bu nedenle alınacak olan tedavi; hijyen kurallarına tam olarak dikkat edilen, lazerli leke tedavisi alanında eğitim tamamlamış kişiler tarafından, devlet tarafından onayı bulunan bakım salonlarında yapılması gerekir. Ayrıca, işlemin güzellik salonlarında veya bazı özel hastanelerde de yapılmakta olduğu bilinmelidir.

Bunlar beraber, leke tedavisini yapabilecek kişiler şu şekildedir:

  • Güzellik uzmanları
  • Cilt bakım uzmanları
  • Cilt bakımı alanında eğitim alan teknisyenler
  • Plastik cerrahlar
  • Estetik hekimleri

Gibi kişiler, tedaviyi vermeye uyun olan kişilerdir.

Lazerle Leke Tedavisi Uygulaması Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Lazer kullanılarak yapılacak olan leke tedavisi uygulaması, bir anda tamamlanan bir tedavi işlemi değildir. Özellikle; cildin neresinde bulunan lekenin tedavisi istendiği, leke bulunan alanın büyüklük durumu, lekenin ne derecede etkili olduğu ve cildin tedavi alacak olan alanının hassaslık durumu, tedavinin ne kadar süre içerisinde tamamlanacağına doğrudan etki eder.

Bununla beraber, normal hassaslık değerlerine sahip olan bir cilt için tedavi süresi ortalama olarak üç ay ile sekiz ay arasında değişir.

Ayrıca, tedavinin hemen tamamlanmayacak olduğu da bilinmelidir. Uzun süre lazer ışınlarına ve tedavi işlemlerine maruz kalmak kişi için zararlı olacağı için; tedavi süresi aylık periyotlar halinde dağıtılır. Ayda bir gün olacak şekilde tedavi alınarak lekelerden en az yüzde altmış, en çok da yüzde yüz olacak şekilde kurtulma olanağı yakalanır.

LEKE NEDİR?

Vücudun ürettiği maddelerle cilde renk vermesi olayına pigmentasyon denir. Cilt lekelerinin oluşma nedeni deriye renk veren maddelerde oluşan bir bozukluktur. Melanoasitlerin aşırı aktifleşmesi sonucu salgılanan melanin üretiminin az yada çok oluşması deri renginde değişikliklere neden olmaktadır.

Deri lekelenmesi daha çok yüz, boyun V'si el üstleri gibi kronik olarak güneşe maruz kalan deri bölgelerinde görülmekte ve daha çok koyu tenli kişileri etkilemektedir. Lekelenme derinin en üst tabakası ile veya derialtı tabaka ile ilişkili olabilir. Çoğu zaman kozmetik problemlerden ibaret olan deri lekelenmelerinin bazıları kansere dönüşüm olasalığı barındırmaktadır.

Leke tedavisinde en temel prensip güneşten uygun şekilde korunmadır. Bu sağlandıktan sonra lekelenmenin tipine göre uygun tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

Kliniğimizde Lazerle leke tedavisinde kişinin cildi Eko skin Cilt emarı ile (Cilt deri yüzeyi mikroskopisi) analiz edildikten sonra, Karbon Fraksiyonel Lazer yapılmaktadır.

Karbon Frasiyonel Lazer: Karbon Fraksiyonel lazerde istenmeyen dokuyu buharlaştıran yüksek yoğunluklu karbondioksit kullanılır. Zarar görmüş eski cilt hücrelerini  temizler, genç ve sağlıklı hücrelerin gelişimini destekler. 

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama