Erkeklere Özel Lazer Epilasyon

Tüm Detaylarıyla Erkeklere Özel Lazer Epilasyon

Bazı erkekler, tıpkı kadınlar gibi, bakımlarına çok dikkat etmektedir. Bakımlarına dikkat eden erkekler kıllanmadan dolayı da şikayet edebilmektedir. Bu durum kadınlarla da benzerlik gösterebilmektedir. Bu duruma dikkat eden erkekler için lazer epilasyon etkili bir yöntemdir.

Bu yöntem sayesinde, istenmeyen tüylerden etkili bir şekilde kurtulabilmek mümkündür. Ayrıca lazer epilasyon yöntemi pek çok alanda da uygulanabilir. Bu nedenle çok fazla erkek tarafından da tercih edilmektedir.

Hangi Sebeplerden Dolayı Lazer Epilasyona İhtiyaç Duyulmaktadır?

Erkeklerin lazer epilasyona ihtiyaç duymasında pek çok faktör etkilidir. Aşırı kıllanma sorunu yaşayan erkekler, sırt omuz, göğüs ya da diğer bölgelerindeki kıllardan kurtulmak istemektedir. Bakımlarına dikkat eden erkek sayısı arttıkça, lazer uygulamalarına olan ihtiyaç da artmıştır.

Bu da erkeklere özel lazer epilasyon araştırmalarının artmasına neden olmuştur. Lazer epilasyonun yanı sıra, erkekler saç sakal gibi yerlere de çok fazla dikkat etmektedir. Kıl batması gibi şikayetleri olan erkeklerde bu yöntemden faydalanmak istemektedir.

Erkekler Neden Lazer Epilasyon Yaptırır?

Lazer epilasyon yaptırılmasının ana nedeni bakımlı olmaktır. Bu durum hem kadın hem de erkeklerde aynı şekildedir. Genellikle bakımına dikkat eden kişilerin vücutlarındaki kıllardan rahatsız olabilmektedir.

Bunun için de lazer epilasyon yaptırmaktadır. Sporla uğraşan erkeklerde lazer epilasyon daha önemli görülmektedir. Özellikle yüzme, atletizm gibi sporlarla uğraşanlar vücuduna lazer epilasyon uygulattırmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon yaptırmanın pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Günlük rutin temizliklerinin yapılmasını kolaylaştırır.
  • Sakal gibi sık bakım isteyen yerlerle her gün ilgilenilmesini engeller.
  • Zamandan tasarruf elde edebilmek için çok avantajlıdır.
  • Bakımlı bir görünüm kazanılmasını sağlar. Bu avantajları ile ele alındığı zaman, mutlaka lazer epilasyon yapılması gerekmektedir.

Erkeklerin kılları kadınlara göre daha yoğundur. Bu yöntem sayesinde büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Lazer epilasyonlarda kıl köklerinin aktif olması gerekmektedir. Bu konu lazer epilasyon yapılacak kişilerin en çok dikkat etmesi gereken konular arasındadır. Lazer epilasyona başlayacak erkeklerin kıl köklerini 3 hafta öncesinde almaması gerekir.
Aşırı uzamış ise, seanstan önce kısaltılması gerekir. Seans önce kesinlikle bronzlaşma ya da güneşlenme işlerinden uzak durulması gerekir. Ancak bunlara dikkat edilirse başarılı bir seans gerçekleştirilebilir.

Ağrısız Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Omuz, göğüs, göbek bölgesi için ağrısız lazer uygulanabilmektedir. Bu bölgeler derin yerleşime sahip olduğu için ağrılı bir lazer uygulaması olabilir. Bunun için ağrısız yöntemlere başvurulabilir.

Buz Lazer Her Erkeğe Uygulanabilir Mi?

Buz lazer, erkeklere ağrısız lazer imkanı sunmaktadır. Buz lazer ile ulaşması güç olan bölgelere ulaşılabilir. Sadece göz çukuru bölgesine uygulanmaz. Bunun dışında yaptırmak isteyen her erkeğe uygulanabilmektedir.
Koyu renkli olan kıl köklerini daha rahat görmektedir. Böylece daha kolay bir şekilde sonuç vermektedir. Buz lazerin çok başarılı örnekleri vardır. Diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilir.

Merkezimizde son teknoloji hava soğutmalı Alexandrite ve ND:YAG CYNOSURE epogee 5500, Diod Lazer light sheer lazer sistemleri kullanılmaktadır.Her türlü cilt tipinde kalıcı, kısa sürede çözüm sunulmaktadır.

Seans aralıkları yüzbölgesi için ortalama 4-6 hafta, vücut bölgesi için 6-8 haftadır.

Seans sayısı kişinin cilt yapısına ve uygulama bölgesine göre değişmektedir.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama