Leke ve Akne Tedavisi

LEKE NEDİR?

Vücudun ürettiği maddelerle cilde renk vermesi olayına pigmentasyon denir. Cilt lekelerinin oluşma nedeni deriye renk veren maddelerde oluşan bir bozukluktur. Melanoasitlerin aşırı aktifleşmesi sonucu salgılanan melanin üretiminin az yada çok oluşması deri renginde değişikliklere neden olmaktadır.

Deri lekelenmesi daha çok yüz, boyun V'si ve el üstleri gibi kronik olarak güneşe maruz kalan deri bölgelerinde görülmekte ve daha çok koyu tenli kişileri etkilemektedir. Lekelenme derinin en üst tabakası ile veya deri altı tabaka ile ilişkili olabilir. Çoğu zaman kozmetik problemden ibaret olan deri lekelenmelerinin bazıları kansere dönüşüm olasılığı barındırmaktadır.

Leke tedavisinde en temel prensip güneşten uygun şekilde korunmaktır. Bu sağlandıktan sonra lekelenmenin tipine göre uygun tedavi seçenekleri bulunmaktadır.

AKNE NEDİR?

Akne toplumda en sık görülen cilt hastalıklarından biridir. Akne Ciltteki yağ bezlerinin iltihabıdır. Ciltteki kıl follikülleri ve porlar (gözenekler) yağ bezleri ile ilişkilidir (sebace glandlarla). Bu bezler sebum yapar. Sebum yağ bezlerinin kanalları ile cilt yüzeyine atılır. Aşırı sebum üretir veya aşırı epitel üretimi nedeniyle bu kanallarda tıkanıklık olursa propioni bacterium acnes denilen bakteri burada iltihaba neden olarak akneye neden olur. Akne lezyonları genellikle yüz, boyun, sırt, gögüs gibi yağ bezlerinin ve sebum üretiminin fazla olduğu bölgelerde sık görülür. Bu akneler önemli stres kaynağı olabilir ve şiddetli akne kalıcı skarlara (İZLERE) neden olabilir.

Kliniğimizde Leke ve Akne Tedavavisi için;

Kişinin cildi Eko Skin Cilt Emarı ile (Cilt deri yüzeyi mikroskopisi) analiz edildikten sonra,

Kişiye uygun tedavi seçenekleri uygulanmaktadır.

  • Kimyasal peeling
  • Mezoteapi
  • Wish Pro

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama