Pasif Jimnastik

Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlamaktadır. Bölgeye pedler bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir.
 
Uygulama sonrası gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki yoktur. Uygulama biter bitmez normal hayata dönebilirsiniz. Yapılan uygulamada radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamileler dışındaki herkese uygulama yapılabilir. 


Pasif Jimnastik ile Zayıflama
 
Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapılıyor gibi etki verir ve enerji harcanmasına sebep olur. Dolayısıyla metabolizmada fazla çalışmaya bağlı olarak kalori yakımı olur. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarır ve yağların vücuttan atımına yardımcı olur.
 
Bu uygulama vücuttaki fazla kiloların düşürülmesinde tek başına etkili olmaz. Diyet planlamasının yanı sıra diyete destek tedavi olarak da kullanılmaktadır. Pasif jimnastik beraberinde diyetisyen kontrolünde hazırlanacak olan beslenme programı sayesinde aynı zamanda ideal kiloya kavuşmak da mümkündür. Bu uygulama diyet sürecinde olan kişilerin zayıflama süreçlerini hızlandırır. Özellikle diyet yaparken spor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorun sebebi ile spor yapamayanlar için güzel bir alternatiftir.

Pasif Jimnastik Kimlere Uygulanmaz?

- Kalp pili olanlar
- Hamileler


* Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay alarak uygulatabilir.

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama