Altın İğne - Radyo Frekans

Tüm Detaylarıyla Altın İğne - Radyo Frekans Uygulaması

Cildin olumsuz etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Güneş ışınlarına maruz kalma, mevsimler değişiklikler, hava kirliliği ve yaşlanma gibi konular cildi olumsuz etkilemektedir. Cilt diğer organlara göre daha hızlı zarar görmektedir. Dış etkenlerden daha çabuk etkilenir. Bu nedenle cildin genç yaşlardan itibaren daha çok bakıma ihtiyacı vardır. Cilt üzerinde güvenle uygulanan uygulamalardan birisi de altın iğne - radyo frekans uygulamasıdır. Bu uygulama FRF uygulaması olarak da bilinmektedir.

Altın İğne Nedir?

FRF uygulaması bir diğer adıyla altın iğne, cilt yüzeyine etki edilmeden cilt altına müdahale edilmesini sağlar. Bu yenilikçi teknik sayesinde cilt yara ya da kesi almadan cilt gençleştirilebilmektedir. Bu uygulama acısız ve ağrısız bir şekilde cildi kısa sürede gençliğine kavuşturmaktadır. Bu sebeple çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

Altın İğne Uygulaması Kaç Seans Sürmektedir?

Altın iğne uygulamasının seanslarını cildin durumu ve uygulanacak bölge belirlemektedir. Cerrahi bir girişim olmadığı için basit bir uygulamadır. 4-6 kadar seans gerekebilmektedir. Bu seansların aralıkları ise 3 hafta olarak belirlenmektedir.

Altın İğne Uygulaması Kimlere Yapılamamaktadır?

Altın iğne uygulaması cilt hastalıkları olan kişilere uygulanamamaktadır. Bununla birlikte, kalp pil ya da stenti olan, hamile olan kişilere de uygulamamaktadır. Kanı sulandıran maddelere maruz kalınmışsa ya da kısa sürede alkol alınmışsa bu uygulama gerçekleştirilememektedir.

Hangi Durumlarda Altın İğne Uygulaması Yapılabilir?

Cildiyle alakalı şikayeti olanlar, son dönemde yaygın olan altın iğne uygulamasından faydalanabilmektedir. Altın iğne uygulamasının yapılabildiği durumlar şu şekildedir.

 • Yanık ve yara izi tedavilerinde,
 • Akne ve izi tedavilerinde,
 • Gözeneklerin sıkıştırılması için,
 • İnce kırışıklıkların yok edilmesinde,
 • Vücut sarkık ya da form kayıplarında da yine altın iğne uygulamasından faydalanabilmektedir.

Özellikleri cilt lekelerini yok etmek isteyenler bu uygulamayı yaptırabilmektedir.

Hangi Bölgelere Altın İğne Uygulaması Yapılabilir?

Altın iğne, yüz ya da vücut bölgesine çok kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Cildini canlandırmak ya da kusurlarını gidermek isteyen kişiler bu uygulamayı yaptırabilir. Bacaklarda oluşan geniş alanlarda çatlaklıklar altın iğne ile yok edilebilmektedir. Bir kaç bölgeye aynı anda uygulanabilir. Fakat o zaman seans süreleri biraz artabilmektedir. Uygulanan bölgelerin yanıt vermesi süreleri de birbirinden değişiklik gösterebilmektedir.

Altın İğne Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Altın iğne radyo frekans uygulamalarının sunmuş olduğu bazı avantajlar vardır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Altın iğne sayesinde, geçici olmayıp kalıcı olan etkiler elde edilmektedir.
 • Ciltte pullanma, kabuklanma ya da soyulmalar oluşmaz.
 • İlk seans gerçekleştikten sonra bile gözle görülebilir etkiler bulunmaktadır.
 • Hasta günlük yaşamından uzak kalmak sorunda kalmaz. Seans sonrasında kaldığı yerden devam edebilir.
 • Her türlü cilt tipine uygundur ve uygulanabilmektedir.
 • Kısa süreli bir işlem olması sebebiyle hasta konforunu etkilememektedir.

Bu nedenle altın iğne uygulaması son derece faydalıdır.

Cellina PR, RF enerjisini derinin epidermis ve dermis tabakasına uygulayarak kollajen stimulasyonu ve re-modellingini sağlayan bir cihazdır. Cildin sağlıklı ve genç görünümü için kullanılan lazer uygulamalarında, son yıllarda “Altın İğne” olarak bilinen “fraksiyonel radyo frekans radyo dalgaları” ön plana çıkmaktadır. Cildin yüzeyine etki etmeden direkt olarak cilt altına ulaşılarak; cildin parlak, gergin ve sağlıklı olmasını sağlayan altın iğne uygulaması ile cilt üzerindeki birçok sorun da tedavi edilebilmektedir. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilir.

Uygulama Alanları;

- Yüz gençleştirme

- Skar tedavisi

- Kırışıklık tedavisi

- Geniş porların düzeltimi

- Akne tedavisi

- Hiper Hidrosis

- Kontür düzeltimi

ONLINE RANDEVU

Kliniğimizdeki uygulamalar ve yapılan işlemler ile ilgili bilgi ön görüşme için ücretsiz randevu talep edebilirsiniz.
Adınız
Telefon Numarası
E-mail Adresi
Talep edilen uygulama